BPHPBK: Budimex Dromex zdobył kolejny wysoki kontrakt

02-12-2002, 10:12

Budimex poinformował, że w dniu 29.11.2002 Budimex Dromex S.A. podpisała z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach. kontrakt na: budowę drogi do lotniska w Katowicach Pyrzowice-Podwarpie, węzła Podwarpie i remont drogi krajowej Nr 1. Wartość kontraktu – 19,9 mln Euro (78,6 mln zł) Termin zakończenia robót - 30.09.2004.

Komentarz BM BPH PBK: Budimex Dromex, spółka w 100% zależna od Budimex SA. zdobyła kolejny w br., tym razem samodzielnie duży kontrakt na roboty drogowe. W br. Budimex Dromex zawarł wiele umów na budowy i przebudowy dróg na terenie całej Polski. Budimex Dromex zarówno samodzielnie oraz w konsorcjum z innymi firmami, między innymi z Ferrovialem, kontrolującym 58,91% akcji Budimex S.A., ale nie tylko, w br. działa bardzo aktywnie. Grupa kapitałowa Budimexu umacnia się coraz bardziej na pozycji lidera budownictwa drogowego w Polsce. Należy oczekiwać, że dalsze inwestycje infrastrukturalne w Polsce będą realizowane z dużym udziałem w nich grupy Budimexu. Najważniejszym wydarzeniem w br. było wygranie przez konsorcjum Ferrovial Agroman S.A, Budimex S.A. i Estudio Lamela S.L, na rozbudowę i modernizację Lotniska Okęcie Terminal II, o wartości 199 mln US$ z czego dla Budimexu przypadnie 74 mln US$. Wyniki finansowe po trzech kwartałach br., w szczególności w ujęciu skonsolidowanym wskazują, że Budimex i jego grupa kapitałowa pomimo spowolnienia w Polskiej gospodarce i branży budowlanej radzi sobie dobrze. Niesatysfakcjonująca rentowność na poziomie netto z pewnością w nadchodzących kwartałach ulegnie poprawie w związku z realizacją wielu dużych kontraktów. Należy oczekiwać, że pomimo ostatnich znacznych wzrostów kursu akcji Budimexu będą one nadal cieszyły się zainteresowaniem inwestorów w horyzoncie średnio i długoterminowym.

BM BPHPBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BPHPBK: Budimex Dromex zdobył kolejny wysoki kontrakt