Branson: „pieniądze za nic” staną się koniecznością

opublikowano: 20-02-2018, 19:54
aktualizacja: 20-02-2018, 19:55

Aby uniknąć w przyszłości biedy i bezdomności w USA wynikającej z rozwoju technologii konieczne będzie wprowadzenie dochodu podstawowego, przekonuje brytyjski miliarder Richard Branson.

- Myślę, że z nadejściem sztucznej inteligencji i innych rzeczy pojawi się niebezpieczeństwo nierówności dochodów – powiedział Branson w CNN.

Zobacz więcej

Richard Branson, fot. Bloomberg

Nierówność ma być spowodowana przez likwidację licznych miejsc pracy po wprowadzeniu rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji.

- Nie ma wątpliwości, że technologia wyeliminuje miejsca pracy – stwierdził brytyjski miliarder.

Podobną opinię wyraził niedawno Bill Gates, założyciel Microsoftu.

- Sztuczna inteligencja to tylko najnowsza technologia, która pozwoli nam produkować znacznie więcej dóbr i świadczyć więcej usług korzystając z mniejszej ilości pracy – powiedział Gates.

Branson podkreślił, że konieczne stanie się stworzenie nowych miejsc pracy, ale również wprowadzenie „podstawowego dochodu minimalnego”, aby „nikt nie musiał spać na ulicy”. Brytyjski miliarder nie zgadza się z krytykami pomysłu dochodu podstawowego, którzy twierdzą iż spowoduje to wzrost roli państwa i uzależnienia od niego obywateli.,

- Myślę, że do tego i tak dojdzie pewnego dnia, bo sytuacja będzie do tego zmuszała – powiedział Branson. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Branson: „pieniądze za nic” staną się koniecznością