Branża IT szuka wsparcia u aniołów

DI
opublikowano: 05-02-2013, 00:00

Rekordowa liczba pomysłów na biznes, które spłynęły do aniołów w 2012 r.

Sieć aniołów biznesu Lewiatan Business Angels (LBA) pochwaliła się rekordową liczbą pomysłów na biznes, które spłynęły do niej w ubiegłym roku. Było ich 250.

— Projekty, które wpływają do sieci, związane są najczęściej z nowymi technologiami. Najwięcej zgłoszeń otrzymujemy z branży IT. Są to przede wszystkim pomysły na nowe aplikacje bądź usługi online. Nie mniej popularne są innowacyjne rozwiązania technologiczne dostarczane przez inżynierów. Nie brakuje także pomysłów z branż tradycyjnych. Poziom merytoryczny nadsyłanych do nas projektów jest o wiele wyższy niż jeszcze kilka lat temu, ale nadal ich bolączką jest brak dopracowanych rozwiązań biznesowych — tłumaczy Jacek Adamski, szef LBA.

Sieć zrzesza kilkudziesięciu inwestorów. Oceniali zgłoszone projekty po etapie analizy i konsultacji. Lewiatan podsumował też swój konkurs Zacznij. biz. Zgłosiło się do niego ponad 100 zespołów. Część laureatów prowadzi obecnie zaawansowane negocjacje z inwestorami.

250

Tyle pomysłów wpłynęło w 2012 r. do sieci Lewiatan Business Angels. To o 25 proc. więcej niż rok wcześniej….

1…ale tylko jedną transakcję sfinalizowały w ubiegłym roku anioły zrzeszone w LBA, kilka innych znajduje się teraz na etapie negocjacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu