Braster odmraża emisję

opublikowano: 23-01-2015, 00:00

Sprzedaż akcji ma być związana z przeprowadzką spółki na główny parkiet.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) otrzymała wniosek o wznowienie postępowania w sprawie zatwierdzenia prospektu emisyjnego Brastera. Spółka notowana na NewConnect stara się skomercjalizować urządzenie do wykrywania raka piersi. Do realizacji planu potrzeba kilkudziesięciu milionów złotych — tak zakładała strategia z czerwca 2014 r. Pieniądze miały pochodzić z dotacji oraz prywatnej i publicznej emisji akcji.

Po tej drugiej spółka miała się przenieść z małej giełdy na główny rynek warszawskiej giełdy. Dzięki ofercie prywatnej spółka zainkasowała 6,5 mln zł.

Przygotowania do publicznej emisji zawieszono we wrześniu. W październiku w Brasterze doszło do rewolucji kadrowej. Poprzedni zarząd podał się do dymisji, a prezesem został Marcin Halicki, były partner zarządzający w Griffin Real Estate i eksprezes Luxmedu.

W grudniu przedstawił on nową strategię. Podstawową zmianą jest zmiana grupy docelowej — urządzenie ma w pierwszej kolejności trafić do klientów indywidualnychzamiast do gabinetów lekarskich. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Braster odmraża emisję