Braster złożył wnioski o restrukturyzację i upadłość

opublikowano: 01-04-2020, 07:19

Zarząd Brastera wysłał do warszawskiego sądu dwa wnioski: o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, zakładającego restrukturyzację oraz o ogłoszenie upadłości.

Jak zaznaczono, w drugim przypadku wniesiono o wstrzymanie rozpoznania tego wniosku do czasu wydania prawomocnego orzeczenia w sprawie wniosku restrukturyzacyjnego.

"Zdarzeniem bezpośrednio powodującym aktualizowanie się stanu niewypłacalności Emitenta był brak wystarczających środków finansowych niezbędnych do jednoczesnego pokrycia kosztów prowadzenia działalności operacyjnej Emitenta oraz wypłaty odsetek i częściowego wykupu obligacji (na łączną kwotę 1,02 mln zł), którego to zobowiązania Spółka nie była w stanie uregulować" - podał Braster.

Spółka złożyła plan restrukturyzacyjny, zakładający m.in. realizowanie umów dystrybucyjnych w Polsce i za granicą (wygenerowany dodatni wynik finansowy ma być źródłem spłaty zadłużenia układowego), emisję akcji i warrantów subskrypcyjnych oraz uruchomienie nowych sektorów działalności.

"Zarząd Spółki podkreśla, że jego intencją jest restrukturyzacja Spółki i kontynuowanie działalności. Podjęcie powyższej decyzji ma na celu ochronę praw i interesów Spółki jak i wszystkich jego interesariuszy, w tym pracowników oraz akcjonariuszy" - dodano. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane