Brat Elona Muska oddaje teslę model 3

opublikowano: 20-02-2018, 17:34
aktualizacja: 20-02-2018, 17:37

Kimbal Musk ma szósty wyprodukowany egzemplarz elektrycznego samochodu tesla model 3. Zdecydował się go pozbyć.

Kimbal Musk, który zasiada w radzie dyrektorów Tesli, zdecydował wystawić swoją teslę model 3 na loterii. Najtańszy los kosztuje 10 USD. Pieniądze ze sprzedaży losów pójdą na fundację charytatywną Big Green Muska. Zajmuje się ona tworzeniem ogrodów przy szkołach, w których dzieci uczą się uprawy owoców i warzyw.  

Kimbal Musk
Zobacz więcej

Kimbal Musk fot. Bloomberg

Tesla model 3 to pierwsze auto elektryczne firmy Elona Muska w przystępnej cenie. Sprzedawane było początkowo po 35 tys. USD. Obecnie można zamawiać droższe wersje. Popyt był tak wielki, że utworzyła się wielka liczba oczekujących na dostawę samochodu pomimo konieczności wpłacenia 1000 USD depozytu.

- To najbardziej pożądane auto na świecie – powiedział Kimbal Musk w wywiadzie. - To bardzo wyjątkowe posiadać jeden z pierwszych wyprodukowanych takich samochodów – dodał. 

Niektórzy z pierwszych posiadaczy tesli model 3 już zarabiają na trudnej dostępności tego samochodu. Sprzedają auto za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż oficjalna cena sprzedaży. Na serwisie Autotrader.com auta tesla model 3 wystawione są po 75 tys. USD, a niektórzy próbują sprzedać swoje miejsce w kolejce za 3 tys. USD, czyli trzykrotność wpłaconego depozytu, choć Tesla zastrzegła sobie prawo do decydowania, czy godzi się na przekazanie prawa do kupna auta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu