Brazylijczycy szukają kontrahentów z Polski

opublikowano: 17-06-2015, 00:00

Firmy z kraju kawy i samby przylatują nad Wisłę, aby znaleźć partnerów do biznesu.

Rośnie zainteresowanie polską gospodarką wśród brazylijskich firm. Dlatego władze stanowe rządu Goiás postanowiły zorganizować misję gospodarczą do Polski. Weźmie w niej udział ok. 20 brazylijskich firm oraz gubernator stanu. Wizyta odbędzie się w dniach 2-3 lipca w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej (KIG) w Warszawie. Władze stanu Goiás wytypowały branże, które uznają jako najbardziej obiecujące pod kątem współpracy z naszym krajem. Chodzi o sektory: chemiczny (nawozy), górniczy (przede wszystkim maszyny i urządzenia), transportowy (głównie kolejowy i lotniczy) oraz spożywczy (owoce, głównie jabłka). Są to dziedziny, w których brazylijski stan ma zarówno potencjał importowy — ze względu na niewystarczającą lub niesatysfakcjonującą ofertę na lokalnym rynku — jak i możliwości inwestycyjne. W pierwszym dniu misji odbędzie się Forum Biznesu Polska-Brazylia, podczas którego zostaną zaprezentowanie możliwości dwustronnej współpracy handlowo-inwestycyjnej. W programiejest też sesja rozmów B2B z polskimi firmami potencjalnie zainteresowanymi rynkiem brazylijskim. Oficjalnym językiem forum jest polski. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zgłoszenia uczestnictwa polskich firm w forum będą przyjmowane do 30 czerwca.

WIĘCEJ INFORMACJI: Maria Nowakowska, KIG tel.: +22 630-97-83 mnowakowska@kig.pl www.kig.pl/znajd-zagranicznego-partnera/wizytyzagranica.html.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane