Brazylijskie firmy szukają w Polsce partnerów

AJ
opublikowano: 09-02-2010, 00:00

Przedstawiciele branży spożywczej ze stanu Goias przylatują do Polski w poszukiwaniu partnerów handlowych.

Przedstawiciele branży spożywczej ze stanu Goias przylatują do Polski w poszukiwaniu partnerów handlowych.

Spotkania w ramach misji handlowej z Brazylii odbędą się 16 i 17 lutego w Poznaniu i Warszawie. Polscy przedsiębiorcy będą mieli okazję nawiązać kontakty handlowe przede wszystkim z firmami z branży spożywczej.

— Brazylijczycy poszukują strategicznych partnerów, potencjalnych importerów i dystrybutorów swoich produktów. Dla wielu z nich będzie to pierwsze doświadczenie we współpracy z Polską — wyjaśnia Magdalena Smorczewska z Brazilian Trade and Investment Promotion Agency, która wraz z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych współorganizuje spotkanie w Warszawie.

Zainteresowani misją mogą wziąć udział w seminarium, które odbędzie się 17 lutego.

— Będzie ono połączone z sesją matchmaking, która stworzy okazję do nawiązania współpracy. Oprócz wymienionych firm [patrz ramka — red.] w spotkaniu wezmą udział m.in. ambasador Brazylii w Polsce, gubernator stanu Goias i reprezentant polskiego Ministerstwa Gospodarki — wyjaśnia Magdalena Smorczewska.

Dzień wcześniej przedsiębiorcy z Brazylii spotkają się z przedstawicielami sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) w Poznaniu. Organizator Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego (UMWW) jest również odpowiedzialny za misję handlową do brazylijskich stanów Sao Paulo i Goias, która będzie trwała od 21 do 28 marca 2010 r. Zainteresowane wyjazdem firmy z sektora MSP działające w województwie małopolskim mogą się zgłaszać do UMWW do 15 lutego 2010 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane