BRE Bank dość dużo ryzykuje

Dariusz Karolak
opublikowano: 18-06-2001, 00:00

BRE Bank dość dużo ryzykuje

Poprawa notowań Optimusa nie ustrzegła BRE przed bardzo negatywnym technicznym sygnałem w postaci przełamania długoterminowej linii wsparcia na wysokości 105 zł. Linia ta jest również linią szyi długoterminowej formacji r-g-r, której zasięg oznacza 50 proc. spadek cen. Wprawdzie pojawiła świeca tygodniowa z długim dolnym cieniem, która stwarza nadzieję na to, że mamy do czynienia z pułapką bessy, ale stosunek zysk/ryzyko do chwili powrotu ponad dzienną VAMA10 (106) nie pozwala na zangażowanie w ten walor.

W krótkim terminie ewentualne pogłębienie spadków powinno zakończyć się w okolicach 95 zł. Zasięg taki wyznacza dolna linia długoterminowego kanału spadkowego, tj równoległa do linii bessy zaczepiona o minimum z 31 X. Alternatywnie, 85 zł wynika z potwierdzonej formacji r-g-r, która budowała się przez 3 miesiące.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BRE Bank dość dużo ryzykuje