BRE Bank traci impet

Robert Kurowski
06-12-2004, 00:00

Hossa w krajowym sektorze bankowym nie ominęła BRE Banku. Jego kurs zdołał od sierpnia zyskać ponad 25 proc. i dotrzeć do poziomu kilkuletniego maksimum (118–120 zł). Notowaniom nie zaszkodziła zmiana na stanowisku prezesa, a dobre wyniki trzeciego kwartału (wynik na działalności bankowej wzrósł o ponad 30 proc.) przyczyniły się do umocnienia trendu wzrostowego.

Po wybiciu powyżej 110 zł kurs przyspieszył, oddalając się od głównej linii trendu. Oscylatory nie potwierdzają kolejnych szczytów, co może być odczytane jako krótkoterminowa słabość tych akcji. W czwartek, w momencie wybicia WIG20, kurs banku zatrzymał się na poziomie oporu długoterminowego. Jeżeli w kolejnych dniach bariera ta nie zostanie przebita, należy się spodziewać, że nastąpi ruch do 112 zł. Gdyby tak się stało, w kolejnych tygodniach wsparciem byłaby także linia trendu wzrostowego. Doszłoby do znacznego uspokojenia notowań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BRE Bank traci impet