BRE Bank zagrał na optymizmie

Dariusz Karolak
17-09-2001, 00:00

BRE Bank zagrał na optymizmie

Spokój na rynku BRE jest tylko pozorny. Korzystając z dobrego nastawienia rynku do banków w ubiegłym tygodniu dokonała się intensywna dystrybucja, co najlepiej widać na wykresie tygodniowym w postaci objęcia bessy przy obrotach większych o 40 proc. niż tydzień wcześniej.

W układzie dziennym pogorszenie sprowadziło się do oberwania wsparcia rosnącego od 30 VII kanału, przy czym ostatnie 3 sesje można potraktować jako ruch powrotny do tej formacji, 96,7. Szybkie oscylatory wahają się czy potwierdzać 2-miesięczne ujemne dywergencje i utrzymują się nad linią szyi utworzonych przez te wskaźniki podwójnych szczytów. Wątliwości tych nie miał tygodniowy oscylator stochastyczny, który wygenerował wyraźny sygnał sprzedaży. Najsilniejszym wsparciem krótkoterminowym jest skrzyżowanie pokonanej 7-miesięcznej opadającej linii szczytów z linią szyi zrealizowanego podwójnego dna z lipca przy 88,5. Złamanie go szybko doprowadziłoby do testowania dna z 24 VII, 80,70 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / BRE Bank zagrał na optymizmie