Brillant Partner zdobył inwestora i kapitał na rozwój

opublikowano: 21-06-2013, 00:00

Nowe usługi internetowe, nowa wizualizacja serwisu i zakusy na system mobilnych tłumaczeń — Brillant Partner zdobył inwestora i planuje szybszy rozwój.

Firmą Brillant Partner, oferującą usługi tłumaczeń za pośrednictwem platformy online, zainteresował się Krystian Stypuła, przez wiele lat pracujący przy rozwoju spółek internetowych, współzałożyciel Home.pl, zajmującej się hostingiem serwisów www i rejestracją domen internetowych. Podpisał już umowę inwestycyjną— zostanie w spółce co najmniej na pięć lat.

— Inwestor oprócz kapitału wniesie do spółki doświadczenia związane z prowadzeniem usług online i rozwojem firmy internetowej. To nieocenione dla spółki, która tworzy nową kategorię usług i buduje rynek w Polsce — mówi Agnieszka Chmielewska, prezes Brillant Partner.

Pieniądze od inwestora Brillant Partner przeznaczy na rozwój nowych usług internetowych i usprawnienie dotychczasowych tak, by obsługa platformy była bardziej intuicyjna. W planie ma też zmiany wizualne w serwisie, powiązane z prezentacją nowej marki, której zadaniem będzie zwiększenie rozpoznawalności produktu na rynku. Firma wzmocni też zespół tłumaczy. Myśli również o stworzeniu aplikacji mobilnej, umożliwiającej klientom zamawianie usług przez smartfona lub tablet.

— Spółka jest na wczesnym etapie rozwoju, ale może pochwalić się ciekawym pomysłem biznesowym i know-how. Potencjał zawdzięcza elastycznej platformie internetowej. Rynek usług tłumaczenia jest postrzegany bardzo tradycyjnie, online to nisza — w Polsce praktycznie bez konkurencji — mówi Krystian Stypuła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane