Bristol wraca do dawnego szyku

EG
opublikowano: 11-05-2012, 00:00

Sieć Starwood cieszy się z wyników w Polsce. Za 12 mln EUR zmodernizuje flagowy hotel.

Najstarszy hotel Warszawy — Bristol przy ul. Krakowskie Przedmieście — za rok nabierze blasku, jakim świecił na początku swojego istnienia, gdy jego współwłaścicielem był Ignacy Jan Paderewski. Niedługo skończy się remont trzeciej kondygnacji z pokojami, a po EURO 2012, kiedy wyjedzie z niego reprezentacja Rosji, ruszy odświeżenie m.in. restauracji. Na przyszły rok Starwood Hotels and Resorts, właściciel hotelu, szykuje modernizację sal bankietowych.

— W tym roku wydamy na to co najmniej 9 mln EUR, z czego 5 mln pochłonie remont pokoi. Inwestycje w 2013 r. to kolejne 3 mln — mówi Michael Goerdt, dyrektor generalny Bristolu.

W 2008 r. odświeżono fasadę. Jesienią zeszłego roku Orbis, w ramach restrukturyzacji portfela, za 19,5 mln EUR netto sprzedał budynek Starwoodowi, dotychczasowemu najemcy. Do sieci w Polsce należy jeszcze pięć hoteli: Westin w Warszawie oraz trzy Sheratony: w Warszawie, Krakowie i Sopocie. To łącznie ponad 1,5 tys. pokoi, w które sieć zainwestowała od 2008 r. 30 mln zł. Pokoje są w dużej części zabukowane w czerwcu przez gości EURO 2012. Jak twierdzi Thomas Schoen, dyrektorgeneralny Starwooda w Polsce, polityka sieci nie pozwala podnosić cen bardziej niż przy okazji podobnych wydarzeń w mieście.

— Wyniki Starwooda za I kw. są obiecujące. Wskaźnik przychodu na pokój jest o 10 proc. wyższy niż w I kw. 2011 r., podczas gdy na całym świecie wzrost wyniósł 6 proc. Liczymy, że taki wzrost utrzyma się do końca roku — mówi Thomas Schoen.

EURO 2012 oraz polska prezydencja dały pozytywny impuls dla promocji kraju za granicą.

— Klienci rezerwowali miejsca najdalej na kilka miesięcy naprzód. Teraz mamy rezerwacje na 2013 i nawet 2014 r. — mówi szef sieci na Polskę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu