Broadcom chce dać więcej za Qualcomm

opublikowano: 05-02-2018, 07:10
aktualizacja: 05-02-2018, 07:10

Broadcom planuje zwiększyć swoją ofertę wrogiego przejęcia firmy Qualcomm do około 120 mld USD, poinformował Reuters, powołując się na osoby związane ze sprawą. Agencyjne źródło dodaje, że w ten sposób chce zmusić konkurenta do podejścia do negocjacyjnego stołu w ramach największej w historii tego typu transakcji na rynku technologicznym.

Producent układów scalonych rozważa podwyższenie oferty do 80-82 USD za akcję Qualcomm. Wcześniejsza propozycja, opiewająca na 70 USD za walor, i wyceniająca Qualcomm na poziomie około 105 mld USD została odrzucona przez Steve’a Mollenkopfa, dyrektora generalnego spółki. 

Broadcom
fot. Bloomberg

Dyrektor generalny Broadcom, Hock Tan, wywiera presję na Mollenkopfa i jego zarząd, który dotychczas odmawiał negocjacji. Rozważając wyższą ofertę, poprawiono także perspektywy nominacji do zarządu Qualcomm w głosowaniu akcjonariuszy w przyszłym miesiącu. 

Sytuacja jest płynna, a dokładny poziom nowej oferty nie został sfinalizowany – powiedziało agencyjne źródło.

Zdecydowana oferta Broadcom dla większej firmy z San Diego jest najnowszym i najbardziej odważnym posunięciem Tana w szeregu transakcji, które uczyniły jego firmę jednym z największych na świecie dostawców półprzewodników. Chce on, aby firma Qualcomm stał się liderem w segmencie układów scalonych dla smartfonów.

Los działalności licencyjnej Qualcomm jest kluczem do przyszłości spółki. Firma jest wyjątkowa w branży mikroprocesorów, ponieważ większość jej zysków pochodzi z opłat za patenty, które obejmują podstawy wszystkich współczesnych systemów telefonicznych. Ten napływ gotówki napędza wiodące w branży badania i projektowanie, co z kolei pomaga oddziałowi spółki tworzyć układy scalone, które dominują w branży smartfonów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane