Broadcom chce dać więcej za Qualcomm

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 05-02-2018, 07:10
aktualizacja: 05-02-2018, 07:10

Broadcom planuje zwiększyć swoją ofertę wrogiego przejęcia firmy Qualcomm do około 120 mld USD, poinformował Reuters, powołując się na osoby związane ze sprawą. Agencyjne źródło dodaje, że w ten sposób chce zmusić konkurenta do podejścia do negocjacyjnego stołu w ramach największej w historii tego typu transakcji na rynku technologicznym.

Producent układów scalonych rozważa podwyższenie oferty do 80-82 USD za akcję Qualcomm. Wcześniejsza propozycja, opiewająca na 70 USD za walor, i wyceniająca Qualcomm na poziomie około 105 mld USD została odrzucona przez Steve’a Mollenkopfa, dyrektora generalnego spółki. 

Broadcom
Zobacz więcej

Broadcom fot. Bloomberg

Dyrektor generalny Broadcom, Hock Tan, wywiera presję na Mollenkopfa i jego zarząd, który dotychczas odmawiał negocjacji. Rozważając wyższą ofertę, poprawiono także perspektywy nominacji do zarządu Qualcomm w głosowaniu akcjonariuszy w przyszłym miesiącu. 

Sytuacja jest płynna, a dokładny poziom nowej oferty nie został sfinalizowany – powiedziało agencyjne źródło.

Zdecydowana oferta Broadcom dla większej firmy z San Diego jest najnowszym i najbardziej odważnym posunięciem Tana w szeregu transakcji, które uczyniły jego firmę jednym z największych na świecie dostawców półprzewodników. Chce on, aby firma Qualcomm stał się liderem w segmencie układów scalonych dla smartfonów.

Los działalności licencyjnej Qualcomm jest kluczem do przyszłości spółki. Firma jest wyjątkowa w branży mikroprocesorów, ponieważ większość jej zysków pochodzi z opłat za patenty, które obejmują podstawy wszystkich współczesnych systemów telefonicznych. Ten napływ gotówki napędza wiodące w branży badania i projektowanie, co z kolei pomaga oddziałowi spółki tworzyć układy scalone, które dominują w branży smartfonów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Broadcom chce dać więcej za Qualcomm