Broker oferuje tanio wybrane akcje

opublikowano: 24-09-2018, 22:00

Broker foreksowy chce zdobyć nowych klientów niskimi prowizjami. Handel na GPW ma jednak u niego specyficzny wymiar.

Zaledwie 0,2-procentową prowizją za handel akcjami na warszawskiej giełdzie kusi obecnie X-Trade Brokers DM.

Instytucja specjalizująca się dotychczas w foreksie pozwala jednak handlować niespełna ponad 130 spółkami z grubo ponad 400 obecnych na rynku głównym GPW.

— To spółki najbardziej płynne i cieszące się największym zainteresowaniem. Dzięki temu możemy zaoferować bez dodatkowych opłat bezpłatny dostęp do notowań nie tylko z GPW, ale również giełd zagranicznych — tłumaczy Kacper Gawroński, menedżer ds. marketingu XTB.

W przypadku GPW bezpłatny dostęp do notowań to jednak standardowa jedna linia arkusza zleceń, a wiec nic wyróżniającego. Za takie można uznać stawki prowizji, jakie XTB pobiera od zleceń, które wysyła na rynki zagraniczne. Za operacje na giełdach północnoamerykańskich i europejskich taksuje obecnie po 0,12 proc., ale nie mniej niż 4,99 EUR lub USD. To mniej od konkurentów. Oferta zagraniczna obejmuje również fundusze ETF, których zadaniem jest realizowanie pasywnych strategii inwestycyjnych. Specyfiką inwestowania na GPW z wykorzystaniem rachunku w XTB jest jednak nie tylko ograniczona liczba spółek, ale niemożność zawierania transakcji na tzw. fixingu, czyli między 17.00 a 17.05.

— Wychodzimy z założenia, ze nasi klienci chcą jednak inwestować w dłuższym terminie i nie ma to dla nich dużego znaczenia — mówi Kacper Gawroński.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu