Brytyjczycy nie użyją sprzętu Huawei w rdzeniu sieci 5G

opublikowano: 05-12-2018, 14:38

Brytyjski koncern telekomunikacyjny BT poinformował, że nie będzie korzystał ze sprzętu chińskiego Huawei w głównej części budowanej sieci telefonii mobilnej 5G.

BT potwierdziło jednocześnie, że będzie korzystać z anten i innych urządzeń produkcji Huawei, w częściach sieci nie uważanych za jej rdzeń. Koncern poinformował także, że wyeliminował sprzęt Huawei z rdzeni działających sieci 3G i 4G.

Brytyjska spółka tłumaczy swoje działania względami bezpieczeństwa. Huawei uważane jest za blisko powiązane z rządem Chin. Amerykańska komisja zajmująca się sprawami bezpieczeństwa w relacjach z Chinami ostrzegła niedawno, że władze tego kraju mogą zmusić Huawei i innych producentów urządzeń sieci 5G, aby zmodyfikowali swoje produkty m.in. w celach szpiegowskich. W ubiegłym tygodniu Nowa Zelandia zakazała lokalnym telekomom korzystania z urządzeń Huawei w sieciach 5G.

Huawei zaprzecza zarzutom i twierdzi, że jedyne powiązania jakie ma z rządem to płacenie podatków. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu