Czytasz dzięki

Brytyjski rząd będzie zachęcał do powrotu do pracy stacjonarnej

  • PAP
opublikowano: 28-08-2020, 15:30

Brytyjski rząd zacznie w przyszłym tygodniu kampanię zachęcającą do powrotu do stacjonarnej pracy zamiast zdalnej. Będzie w niej podkreślać korzyści płynące z pracy w normalnym trybie i wzywać pracodawców do zapewnienia, że miejsca pracy są bezpieczne.

"Tym, co chcemy powiedzieć ludziom jest to, że można teraz bezpiecznie wrócić do pracy" - mówił w piątek minister transportu Grant Shapps. Podkreślił, że nie wszystko da się zrobić zdalnie, ale w przypadku wielu osób praca zdalna i brak kontaktu z innymi ludźmi niekorzystnie odbija się na zdrowiu psychicznym.

"Oczywiście są rzeczy, których nie można robić zdalnie, więc wiele osób kontynuowało pracę. Ale w przypadku reszty z nas, także po prostu tracimy wigor, kiedy nie jesteśmy z ludźmi" - powiedział Shapps.

Kampania będzie miała podobną formę, jak poprzednie w czasie epidemii koronawirusa, w których brytyjski rząd zachęcał do pozostania w domach czy do pozostania czujnym i zachowywania dystansu.

Jak wynika z badania urzędu statystycznego ONS, w okresie między 27 lipca a 9 sierpnia 42 proc. pracowników wykonywało pracę w normalnym trybie, a 39 proc. - zdalnie, przy czym w niektórych branżach odsetek pracujących zdalnie sięga nawet 70 proc. Według banku Morgan Stanley, w Wielkiej Brytanii odsetek osób pracujących w normalnym trybie jest o około połowę niższy niż w innych najważniejszych krajach europejskich.

W czwartek Konfederacja Brytyjskiego Przemysłu (CBI) ostrzegła, że jeśli nie podjęte zostaną działania na rzecz powrotu pracowników do biur, to jest ryzyko, że centra brytyjskich miast staną się opustoszałe, a w konsekwencji upadnie wiele firm, które tam funkcjonują. Podobne obawy wyraża także część posłów z rządzącej Partii Konserwatywnej.

Kampania zachęcająca do powrotu do pracy ponownie uwypukli odmienne podejście rządu w Londynie w kwestii znoszenia restrykcji od tego, które prezentują władze Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Regionalne rządy tych części Zjednoczonego Królestwa nadal zachęcają do pracy zdalnej, jeśli tylko jest to możliwe.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane