Budimex da sobie radę

ANP
opublikowano: 22-02-2007, 00:00

Brak kontraktu na budowę obwodnicy Augustowa nie pogrąży Budimeksu. Inwestorzy nie muszą się niepokoić.

Brak kontraktu na budowę obwodnicy Augustowa nie pogrąży Budimeksu. Inwestorzy nie muszą się niepokoić.

Budimex Dromex, który wygrał przetarg na budowę 17 km obwodnicy Augustowa, biegnącej przez Dolinę Rospudy, liczy się z możliwością utraty kontraktu.

— Czas realizacji budowy wynosi prawie trzy lata. Jeśli do inwestycji nie dojdzie, to po stronie przychodów nie zapiszemy 180 mln zł. Roczne przychody spółki przekraczają 2,5 mld zł. Strata nie będzie więc duża — mówi Krzysztof Kozioł, rzecznik Budimeksu.

Analitycy też są spokojni.

— Ewentualna strata tego kontraktu nie powinna wpłynąć na wycenę spółki — mówi Remigiusz Sopel z DM IDM.

Jego zdaniem, inwestorzy nie powinni nerwowo reagować, ponieważ Budimex może wykonać inne zlecenia.

— Obecnie jest więcej kontraktów, niż firmy mogą realizować — mówi Krzysztof Kozioł.

Według analityka DM IDM, spółka będzie miała prawo starać się o odszkodowanie od państwa za odstąpienie od kontraktu.

— Nie musimy się ubezpieczać na wypadek niezrealizowania umowy, jeśli przyczyny będą zewnętrzne i niezależne od nas. Na razie nie ma jednak czerwonego światła dla inwestycji. Mamy decyzje administracyjne o jej rozpoczęciu — tłumaczy rzecznik Budimeksu.

W przetargu startowały cztery konsorcja. Najdroższa oferta złożona przez DTP Terrasement, Mosty Warszawskie i Tiltra Kowno opiewała na ponad 855 mln zł brutto. Najtańsza Budimeksu wynosiła 438,9 mln zł brutto. Pozostałe oferty konsorcjów WPRD z Płockimi Mostami i Mostami Łódź oraz Strabag Polska ze Strabag AG i APD Augustów wyniosły odpowiednio 496,8 i 512,6 mln zł brutto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu