Budimex w korekcie

Robert Kurowski
27-09-2004, 00:00

Akcje Budimexu pozostawały przez długi czas w tyle za indeksami, co spowodowane było słabymi wynikami finansowymi. Decydujący wpływ na wyniki grupy ma poziom nakładów na krajową infrastrukturę drogową. W związku z tym można przyjąć, że ostatnie informacje o zdobytych kontraktach m.in. na budowę odcinków autostrady A2, są jednym z powodów poprawy wyceny Budimexu.

Silne wsparcie dla kursu przy 43 zł okazało się wystarczające, natomiast strona popytowa dość łatwo poradziła sobie z oporem powyżej 44 zł. W momencie wybicia ponad tą strefę równocześnie przerwana została linia trendu spadkowego. Kurs znalazł się na pułapie zbliżonym do historycznego maksimum 50–52 zł, co wywołało korektę notowań. Luka spadkowa na sesji czwartkowej jest negatywnym sygnałem, który świadczy o dużej presji ze strony realizujących zyski. Potwierdzeniem odwrócenia trendu spadkowego byłoby utrzymanie się kursu powyżej 46 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Budimex w korekcie