Budimex zbuduje odcinek S61 za 484,3 mln zł

  • PAP
opublikowano: 13-02-2018, 15:54
aktualizacja: 13-02-2018, 15:57

Za 484,3 mln zł firma Budimex SA chce zbudować jeden z odcinków drogi ekspresowej S61 od węzła Wysokie do Raczek. We wtorek olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnął przetarg na projekt i budowę - podał jej rzecznik Karol Głębocki.

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

Jak dodał, planowany czas realizacji tego zadania to 29 miesięcy, z wyłączeniem zimowych miesięcy.

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Raczki została podzielona na trzy odcinki. Pierwszy liczący 23 kilometry odcinek Szczuczyn – węzeł Ełk Południe, drugi odcinek między węzłem Ełk Południe do węzła Wysokie liczy ok. 20 km wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o dł. ok. 4 km i trzeci to 20-kilometrowy odcinek od węzła Wysokie do Raczek.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "Projektuj i buduj".

Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami zamawiającego zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz zamawiającego wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na początku roku 2021.

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko, w tym odcinek Szczuczyn – Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu