Budopol pracuje poza grupą

ANP
09-09-2011, 00:00

Wkrótce spółka pochwali się kolejnymi kontraktami nie tylko od głównego akcjonariusza.

Wkrótce spółka pochwali się kolejnymi kontraktami nie tylko od głównego akcjonariusza.

Budopol, który we wtorek pochwalił się zdobyciem pierwszego od lat kontraktu zewnętrznego (nie od Gant Development, głównego akcjonariusza), może powiększyć portfel zleceń o kolejne umowy.

— Jesteśmy blisko finału negocjacji dwóch kolejnych kontraktów zewnętrznych. Ich łączna wartość to około 40 mln zł — mówi Mirosław Motyka, prezes Budopolu Wrocław.

Pierwszy od lat zewnętrzny kontrakt spółka podpisała kilka dni temu. Dotyczy budowy pierwszego etapu osiedla w Poznaniu dla Konimpex-Investu. Jego wartość to 16,2 mln zł.

Obecnie Budopol realizuje dwa zlecenia dla Ganta: w Warszawie oraz we Wrocławiu. Wartość podpisanych umów na to półrocze wynosi około 65 mln zł.

— Przypuszczam, że jeszcze w tym roku pozyskamy kolejne zlecenia od Ganta, a część przychodu z nich zaliczymy do tegorocznych wyników. Portfel kontraktów z grupy Gant Development do realizacji przez nas w 2012 r. i częściowo w 2013 r. można szacować na około 250 mln zł — informuje Mirosław Motyka.

Zapowiada lepsze wyniki niż w 2010 r., gdy zysk netto grupy wyniósł 6 mln zł przy 130 mln zł przychodów.

— Spodziewam się, że ten rok będzie lepszy niż ubiegły — dodaje prezes.

Już po półroczu 2011 grupa miała 9,6 mln zł zysku netto i 78,5 mln zł przychodów. W planach ma kolejne akwizycje.

— Po przejęciu drogowego Zebudu jesteśmy zainteresowani kolejnymi akwizycjami. Analizujemy możliwości związane z firmami branży sanitarnej i elektrycznej, ale to niejedyne nisze rynku, w których możemy mocniej zaznaczyć swoją obecność — dodaje Mirosław Motyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Budopol pracuje poza grupą