Budżet na 2007 rok został przyjęty

Bartosz Krzyżaniak
opublikowano: 26-01-2007, 00:00

Poprawiony budżet trafi dziś do prezydenta. Posłowie przyznali w nim dodatkowe pieniądze m.in. dla nauczycieli.

Poprawiony budżet trafi dziś do prezydenta. Posłowie przyznali w nim dodatkowe pieniądze m.in. dla nauczycieli.

W czwartek posłowie przyjęli większość senackich poprawek do tegorocznego budżetu. W rezultacie nauczyciele mogą się spodziewać 5-procentowych podwyżek płac. Będą one kosztowały budżet 500 mln zł, a pieniądze pochodzić mają głównie z zysku Narodowego Banku Polskiego. Pensje nauczycieli wzrosną o blisko 58-104 zł. Podwyżki (218 zł) nie ominą też zawodowych żołnierzy — w budżecie znalazło się na nie 212 mln zł z wewnętrznych przesunięć budżetu ministerstwa obrony.

Posłowie przyznali też dodatkowe 40 mln zł na budowę Świątyni Opatrzności Bożej i 20 mln zł dla Instytutu Pamięci Narodowej (pieniądze mają pochodzić z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych). Dodatkowa kwota ma również trafić do wyższych uczelni oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Budżet 2007 trafi dziś do prezydenta, który powinien go podpisać w ciągu tygodnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartosz Krzyżaniak

Polecane