Buffett ofiarowuje rekordowe darowizny

Rekordową kwotą 2 mld USD została wsparta słynna charytatywna fundacja Billa i Melindy Gatesów, donosi Bloomberg.

Darczyńcą jest Warren Buffet, legendarny miliarder inwestor, którego majątek powiększa się w tym roku wraz ze wzrostem wyceny funduszu Berkshire Hathaway, którego jest właścicielem i który ostatnio znalazł się na czołowym miejscu rankingu najbardziej szanowanych amerykańskich spółek według magazynu „Barron’s”.

Buffett, piastujący funkcję prezesa i dyrektora generalnego Berkshire rokrocznie ofiaruje spore kwoty założycielowi Microsoftu, który wspólnie z żoną poprzez fundację przeznacza je m.in. na walkę z chorobami zakaźnymi (np. polio). Tym razem miliarder ofiarował około 17,5 mln akcji serii B fudnuszu, których obecna wartość oscyluje na poziomie 2 mld USD. Tym samym przebił poprzednią swoją rekordową dotację, która opiewała na 1,8 mld USD, a która wsparł fundację Gatesów w 2008 r.

Trzeci najbogatszy człowiek świata, którego majątek oceniany jest przez Bloomberg Billionaires Index na około 61 mld USD od lat prowadzi kampanię na rzecz promowania charytatywności wśród bogaczy poprzez inicjatywę zwaną „Giving Pledge”.

82-letni miliarder przekazał również około 1,75 mln akcji serii B funduszu Berkshire na rzecz Susan Thompson Buffett Fundation. Została ona założona przez samego Buffetta na cześć i pamięć jego pierwszej żony. Zajmuje się ona m.in. wspieraniem edukacji.
Na tym Buffett jednak nie poprzestał. Około 1,22 mln akcji wsparł także Howard G. Buffett Foundation, rodzinną fundację koncentrującą się na walce z ubóstwem.

Podobna liczba akcji trafiła też do NoVo Foundation prowadzonej przez syna Petera wspólnie z żoną oraz do Sherwood Foundation, które finansują projekty związane ze sprawiedliwością społeczną w rodzimym stanie Nebraska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Buffett ofiarowuje rekordowe darowizny