Buffett: tylko najbogatsi skorzystali z „tsunami” bogactwa

opublikowano: 05-01-2018, 13:54
aktualizacja: 05-01-2018, 13:55

Warren Buffett, słynny inwestor i multimiliarder zwrócił uwagę na rosnące rozwarstwienie dochodów Amerykanów.

W tekście opublikowanym w magazynie Time Buffett zwrócił uwagę, że majątek 400 najbogatszych Amerykanów wzrósł od 1982 roku aż 29-krotnie, do 2,7 bln USD. W tym samym czasie „wiele milionów ciężko pracujących obywateli utknęło w gospodarczym kieracie”.

Warren Buffett
Zobacz więcej

Warren Buffett Bloomberg

- W tym okresie tsunami bogactwa nie „skapywało” w dół. Poszło w górę – zwrócił uwagę Buffett, odwołując się do lansowanej przez republikańskie środowiska koncepcji, według której dzięki polityce sprzyjającej szybszemu bogaceniu się wyższych warstw społecznych poprawiać się będzie także kondycja ekonomiczna niższych. 

Topowe 0,1 proc. Amerykanów ma majątek równy posiadanemu przez 90 proc. pozostałych.

- System rynkowy pozostawił wielu ludzi beznadziejnie  w tyle, szczególnie w miarę jak stawał się coraz bardziej wyspecjalizowany – zwrócił uwagę Buffett.

Inwestor, który nazywany jest przez niektórych „Wyrocznią z Omaha” uważa, że rozwiązaniem narosłych problemów jest większa solidarność społeczna. 

- Bogata rodzina dba o wszystkie swoje dzieci, nie tylko te, których talenty są doceniane na rynku – napisał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu