Buffett zrywa z IBM dla Apple

opublikowano: 15-02-2018, 10:52
aktualizacja: 15-02-2018, 10:54

Warren Buffett pozbył się akcji International Business Machines Corp., wynika z kwartalnego sprawozdania finansowego Berkshire Hathaway.

Zobacz więcej

Warren Buffett

Bloomberg

Wehikuł inwestycyjny Buffetta zmniejszył w ostatnim kwartale 2017 r. zaangażowanie w IBM o 94 proc., zatrzymując jedynie symboliczny pakiet akcji firmy.

Jednocześnie fundusz zwiększył inwestycje w Apple'a – jego pakiet akcji wyceniany jest na blisko 28 mld USD. Ponadto miliarder z Omaha rozpoczął nową inwestycję, kupując akcje spółki z sektora farmaceutycznego Teva Pharmaceutical Industries o wartości 365 mln USD.

W roku 2011 Buffett  zainwestował  IBM ponad 10 mld USD, jednak technologiczny gigant szybko okazał się rozczarowaniem. Przez kilka lat dawał spółce szansę na odbicie, jednak już podczas dorocznego spotkania z inwestorami poinformował o planach wycofania się z akcji IBM.

Berkshire Hathaway szybko jednak znalazł nowego technologicznego ulubieńca. W 2016 r. ulokował miliardy w Apple'a. W czwartym kwartale 2017 r. zwiększył po raz kolejny zaangażowanie w koncern z Cupertino, tym razem o 23 proc., do 165 mln akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy