Burmistrz Seulu inwestuje w blockchain

opublikowano: 11-10-2018, 22:00

Takich nakładów publicznych na smart city jeszcze nie było.

Burmistrz Seulu wyda 108 mln USD na rozwój technologii blockchain w mieście — napisał portal Coindesk.com. Park Won-soon, który zarządza stolicą Korei Południowej, poinformował o tym podczas wizyty w Zurychu. Pomysł został wpisany do jego pięcioletniego planu „Blockchain Urban Plan for 2018–22”. Jego celem jest wdrożenie technologii blockchain w pięciu dzielnicach w 14 usługach publicznych. Najważniejsze z nich to: świadczenia społeczne związane z rynkiem pracy (m.in. dla pracowników tymczasowych, którzy nie są objęciu ubezpieczeniami i są zagrożeni utratą kontraktów z pracodawcami), rejestracja samochodów, wydawanie certyfikatów, zarządzanie dotacjami i e-głosowanie.

Przykład wykorzystania w mieście technologii, znanej dotychczas z rynku kryptowalut? Pracownicy tymczasowi będą mogli zarejestrować się w aplikacji blockchainowej, do której dostęp mają jednocześnie organizacje społeczne i ubezpieczyciele. Burmistrz Seulu zapowiedział też, że miasto wyda jeszcze 53 mln USD, żeby zbudować dwa kompleksy budynków, w których udostępni przestrzeń dla 200 blockchainowych start-upów. Mają powstać do 2021 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy