Butelka whisky, która mówi!

Berlin - Idtechex 2015

Od alkoholu do lekarstw — taką drogę przejdzie wynalazek firmy Thin Film Electronics, która wyprodukowała inteligentny czujnik. Umieszczony na butelce jest w stanie komunikować się ze smartfonem i przekazywać informacje, np. „już mnie otwarto”, „butelka jest w połowie pełna”, „temperatura jest za wysoka”. Na razie takie komunikaty usłyszą amatorzy whisky Johnnie Walker.

To wyjaśnia, dlaczego stoisko przyciągnęło tak wiele osób podczas zeszłotygodniowej konferencji technologicznej IDTechEx w Berlinie. Za prezentowany tam prototyp czujnika i butelki zapłacił bowiem właściciel marki Johnnie Walker — firma Diageo. Inteligentne butelki whisky pojawią się w sprzedaży przed świętami Bożego Narodzenia.

— Oprócz nowych możliwości komunikacji z konsumentem czujniki dają producentom i dostawcom rozwiązania do kontrolowania całej logistyki oraz sprzedaży w sklepie — mówi Helen Michels, dyrektor w Diageo.

Docelowo mają się przydać w sytuacjach o wiele bardziej szczytnych niż imprezowe — znajdą zastosowanie np. w lekach, przekazując informacje np. o temperaturze czy o ich zabezpieczeniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu