Bycie tatą w USA jest warte 25 tys. USD

ŁO
opublikowano: 16-06-2016, 13:27

Amerykanie obliczyli, że za wykonywanie typowych obowiązków taty mężczyźni mogliby zarobić na rynku 25 tys. USD rocznie.

Portal Insure.com opublikował kolejną edycję swojego indeksu z okazji Dnia Ojca, który w tym roku za oceanem obchodzony będzie w niedzielę 19 czerwca. W porównaniu z poprzednim rokiem wycena pracy ojców spadła o 4 proc.  

Autorzy raportu obliczyli, że praca wykonywana przez ojców byłaby warta na rynku pracy ponad 25,7 tys. USD. Tygodnik "Time" zauważa, że to wprawdzie więcej niż wynosi średnia minimalna płaca, ale dużo mniej w porównaniu z wyceną czynności wykonywanych przez matki, która wynosi ponad 65,5 tys. USD. Insure.com tłumaczy różnicę tym, że mężczyźni poświęcają na swoje ojcowskie zadania 51,5 godziny tygodniowo, a mamy aż 148 godzin.  

Wśród 13 działań mężczyzn analizowanych przez portal znalazły się m.in. pomoc w odrabianiu zadań domowych i dowożenie dzieci do szkoły.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu