Bycze nastroje przed dzwonkiem w USA

PAL, MarketWatch, Bloomberg
11-04-2011, 14:05

Poniedziałkowy handel przedsesyjny na Wall Street wróży bycze lub przynajmniej neutralne otwarcie sesji. Utrzymaniu podażowych nastrojów powinien sprzyjać brak doniesień z gospodarki (jedynie wydarzenie zapowiedziane na dziś to wystąpienie wiceszefowej Fedu Janet Yellen) oraz otwarcie sezonu publikacji raportów kwartalnych.

W atmosferze oczekiwania na dzwonek w USA inwestorzy chłoną wiadomości ze spółek. I wyciągają wnioski. Dzięki temu w dzisiejszym handlu przedsesyjnym drożeje o ponad 6 proc. Biogen, który poinformował o pozytywnych wynikach eksperymentalnych testów leku na stwardnienie rozsiane. NYSE Euronext tanieje lekko po tym, jak w weekend odrzuciła niechcianą ofertę przejęcia od Nasdaq OMX oraz IntercontinentalExchange opiewającą na 11,3 mld USD. Nasdaq tanieje w handlu przedsesyjnym o ponad 2 proc., zaś Intercontinental o 1,4 proc. Przede wszystkim jednak rynek będzie dziś czekał na wyniki kwartalne Alcoa. Spółka, która tradycyjnie już otwiera sezon publikacji raportów, poda dane finansowe za miniony kwartał po dzisiejszej sesji. Tymczasem inwestorzy są dobrej myśli, co widać po kursie zwyżkującym jeszcze przed sesją o 1 proc. Analitycy spodziewają się, że gigant rynku aluminium pochwali się zyskiem na akcje na poziomie 27 centów oraz przychodami w wysokości 6,14 mld USD, co oznaczałoby poprawę wyniku w relacji rocznej o 10 centów zysku na papier i o 1,25 mld USD. W następnych dniach poznamy wyniki finansowe m.in. JP Morgan Chase, Google oraz Banku of America. Ale o tym od jutra...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MarketWatch, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Bycze nastroje przed dzwonkiem w USA