Byki rozwinęły skrzydła

28-02-2011, 16:12

Giełda nowojorska rozpoczęła tydzień od  wzrostów, a w poprawie nastrojów pomogło wyhamowanie wzrostu cen ropy.

Po pół godziny handlu Dow Jones zyskuje 0,7 proc., Nasdaq rośnie o 0,4 proc., a S&P 500 zachowuje stan posiadania z wczoraj.

Odwagę w serca inwestorów tchnął także Warren Buffett. Charyzmatyczny zarządzający zapowiedział w liście do akcjonariuszy Berkshire Hathaway nowe przejęcia. Papiery spółki w pierwszych minutach handlu drożeją o blisko 2 proc.

Bykom pomaga korekta na rynku ropy naftowej. Wall Street Journal doniósł, że dostawy ropy z Libii najprawdopodobniej zostały wznowione. Optymizm studzą jednak doniesienia o tym, że drugi dzień z rzędu trwają zamieszki w Omanie. Kraj produkuje 800 tys. baryłek ropy dziennie.

Inwestorzy pozytywnie przyjęli najnowsze dane makro z gospodarki amerykańskiej. Dochody Amerykanów były w styczniu aż o 1 proc. wyższe niż miesiąc wcześniej, choć analitycy spodziewali się zaledwie 0,4 – proc. poprawy. Rynek zignorował fakt, że nieco słabiej od prognoz wypadły wydatki.

In plus zaskoczył jednak odczyt koniunktury w przemyśle rejonu Chicago. Wskaźnik Chicago PMI wzrósł w lutym z 68,8 pkt do 71,2 pkt, choć oczekiwano jego nieznacznego spadku.

O półtora proc. rośnie kurs 3M. Opiniotwórczy tygodnik Barron’s napisał, że kurs akcji spółki może zyskiwać na w[prowadzeniu na rynek nowych produktów i zwiększeniu sprzedazy dotychczasowych.

MWIE, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Byki rozwinęły skrzydła