BZ WBK próbuje rosnąć

Robert Kurowski
opublikowano: 02-08-2004, 00:00

Podobnie jak spadki z połowy maja, również ostatnia przecena akcji banku wsparła się na linii 78 zł. Jest szansa na wzrosty, chociaż sytuacja techniczna nie wskazuje jednoznacznie na odbicie.

Kursowi pomogło podanie wyników finansowych. Wyniki za drugi kwartał były dobre, chociaż nie zaskoczyły inwestorów. Pozytywnie została odebrana redukcja kosztów i wszystko wskazuje na to, że bank zrealizuje tegoroczną prognozę zysku netto na poziomie 375 mln zł. Jeżeli rynkowi nie uda się obronić 78 zł, to mogą nas czekać głębsze spadki, nawet w okolice 70 zł. Odnośnie do przyszłych wyników finansowych bank negatywnie odbiera ostatnie podwyżki stóp procentowych, które obniżają atrakcyjność kredytów hipotecznych. Kredyty mieszkaniowe były w ostatnim czasie głównym motorem wzrostu całego portfela banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Prawo / BZ WBK próbuje rosnąć