C&W wygrał rywalizację o przejęcie Energis

(Marek Druś)
opublikowano: 15-08-2005, 20:25

Brytyjski telekom Cable & Wireless wygrał rywalizację z Thus Group o przejęcie Energis, dowiedziała się nieoficjalnie agencja AFX. O wyborze jego oferty zdecydować miała grupa funduszy hedgingowych, dysponujących pakietem obligacji pozwalającym na zablokowanie każdej oferty przejęcia.

Brytyjski telekom Cable & Wireless wygrał rywalizację z Thus Group o przejęcie Energis, dowiedziała się nieoficjalnie agencja AFX. O wyborze jego oferty zdecydować miała grupa funduszy hedgingowych, dysponujących pakietem obligacji pozwalającym na zablokowanie każdej oferty przejęcia.

Cable & Wireless dał do poniedziałku czas obligatoriuszom Energis na decyzję w sprawie oferty. W ostatniej chwili jego ofertę próbował jeszcze przebić alternatywny operator telekomunikacyjny Thus Group, proponując 800 mln GBP, ale okazało się to zbyt mało. Energis niemal natychmiast odrzucił jego ofertę.

Cable & Wireless nie chciał potwierdzić w poniedziałek, że jego oferta, która wynosi podobno 780 mln GBP, została przyjęta. Zapowiedział, że oficjalny komunikat przekaże we wtorek o 7.00 rano. Dzięki przejęciu mniejszego rywala z rynku telekomunikacyjnego zwiększy udział w rynku usług dla klientów korporacyjnych i zmniejszy dystans dzielący go od BT Group.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane