Cadbury Schweppes wybuduje w Polsce fabrykę za 100 mln euro

Internet Securities
opublikowano: 13-12-2005, 13:31

Brytyjski producent słodyczy i napojów chłodzących Cadbury Schweppes zainwestuje ponad 100 mln euro w budowę fabryki gum do żucia w południowo-zachodniej Polsce, zapowiedziała we wtorek Judith Pickering, dyrektor programu inwestycji w Cadbury Schweppes. Obecnie firma zastanawia się nad wyborem lokalizacji.

Brytyjski producent słodyczy i napojów chłodzących Cadbury Schweppes zainwestuje ponad 100 mln euro w budowę fabryki gum do żucia w południowo-zachodniej Polsce, zapowiedziała we wtorek Judith Pickering, dyrektor programu inwestycji w Cadbury Schweppes. Obecnie firma zastanawia się nad wyborem lokalizacji.

„Rozpoczęcie Produkcji w Polsce planowane jest na 2008 rok. Docelowo fabryka ma zatrudniać do 500 pracowników” – powiedziała Pickering podczas konferencji prasowej.

Dodała, że znaczące część produkcji będzie przeznaczona na eksport.

Cadbury ma już fabrykę czekolady w Kobierzycach pod Wrocławiem i chce, by nowy zakład znajdował się w niedalekiej odległości. Od 1999 roku jest także właścicielem Wedla.

Cadbury Schweppes jest drugim co do wielkości producentem gumy do żucia w Europie. Posiada m.in. następujące marki gum: Trident, Stimorol, Hollywood Sweet Gum. Produkcja firmy to w 60% słodycze, a w 40% – napoje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane