Capri chce dla wyspy statusu pokrzywdzonej

  • DI
opublikowano: 15-04-2018, 22:00

Władze i ludność wyspy Capri, światowego symbolu luksusu, chcą, aby przyznano jej status pokrzywdzonej

Władze i ludność wyspy Capri, światowego symbolu luksusu, chcą, aby przyznano jej status pokrzywdzonej, gdyż mieszkając na wyspie, nie mają dostępu do takiej opieki zdrowotnej i edukacji jak Włosi na Półwyspie Apenińskim.

Fot. Wikipedia - Paolo Costa Baldi

— Choć mieszkamy na najpiękniejszej wyspie świata, jesteśmy w gorszej sytuacji — twierdzą inicjatorzy zbiórki podpisów z Krajowego Stowarzyszenia Małych Wysp pod wnioskiem o rozpisanie referendum. Chcą doprowadzić do zmiany w Konstytucji Włoch, by takim lokalizacjom przyznać specjalny status.

Gianni De Martino, burmistrz Capri, argumentuje, że życie w izolacji, choć w miejscu uważanym za bajecznie piękne, nie przekreśla codziennych problemów, dlatego zaangażował się w zbiórkę podpisów.

Jego zdaniem, pracujący na wyspach powinni mieć zapewnione ulgi finansowe.

— Cena biletu na wodolot może sięgać 40 EUR dziennie. Nawet wykupując abonament, wydaje się dużą część zarobków na podróże. Dlatego tak trudno znaleźć personel do szkół, szpitala i publicznych urzędów na wyspie — podkreślił burmistrz.

Batalię wraz z Capri prowadzi 35 małych wysp.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane