Carbon przerywa NWZA, liczy na inwestora

Kamil Zatoński
opublikowano: 16-02-2010, 10:43

NWZA spółki zarządziło przerwę w obradach do 1 marca. Powód: jest chętny na ponad 50 proc. akcji firmy.

- Zamiarem inwestora jest aby przedmiotem nowej działalności Carbon Design była działalność inna niż proponowana w projektach uchwał przekazanych do wiadomości publicznej. Podczas przerwy w obradach będą toczone negocjacje celem wypracowania wspólnego stanowiska co do warunków porozumienia. Wynik negocjacji będzie miał wpływ na treść uchwał głosowanych na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu. Emitent zastrzega, że na dzisiaj nie może ocenić czy rozmowy pomiędzy głównymi akcjonariuszami a reprezentantami inwestora przyniosą efekt w postaci zmiany struktury akcjonariatu i przedmiotu działalności spółki" - czytamy w komunikacie.


W przypadku niewypracowania wspólnego stanowiska przez akcjonariuszy spółki oraz przedstawicieli inwestora, zarząd emitenta będzie rekomendował podjęcie uchwał w treści proponowanej w ogłoszeniu o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.

W projektach na Walne znalazły się uchwały o zmianie nazwy spółki z Carbon Design na Carbon Inwesto oraz zmiana profilu działalności firmy tak, by zajmowała się ona świadczeniem usług finansowych, doradztwem i public relations.

Akcjonariusze mieli też głosować nad emisją akcji z zachowaniem prawa poboru. Kapitał miał być podwyższony dwukrotnie poprzez emisję 2,1 mln akcji serii F.

Spółka pozbyła się niedawno majątku produkcyjnego (produkowała karbonowe karoserie do samochodów), tłumacząc to brakiem ekonomicznego uzasadnienia z uwagi na zbyt mała skalę działalności oraz trudnościami w pozyskaniu wykwalifikowanych pracowników. Zarząd zdecydował więc, ze stanie się funduszem, który skupi się na inwestycjach w podmioty zajmujące się nowymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami.

W ub. r. przychody spółki wyniosły 618 tys zł, a zysk netto 3,6 tys zł. Wartość rynkowa firmy to ok. 4 mln zł. Prezesem jest Mariusz Obszański.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane