Cargo w Jasionce

opublikowano: 18-06-2017, 22:00

Bezpośrednio przy płycie lotniska Rzeszów Jasionka otwarto 12 czerwca 2017 r. Waimea Cargo Terminal.

Będą tam składowane towary do wysyłki lotniczej. Operacje logistyczne i fracht z nowego terminalu będzie świadczył port lotniczy wraz ze spółką TS Logistics. Umowa między spółką Waimea Holding a Zarządem Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka na wynajem 1,7 tys. mkw. powierzchni cargo została podpisana jeszcze w styczniu 2017 r. Kontrakt z TS Logistics podpisano miesiąc później.

Łączna powierzchnia Waimea Cargo Terminal Rzeszów Jasionka to 6,8 tys. mkw. Znajduje się on na terenie przylegającym do portu lotniczego, przy drodze wojewódzkiej nr 869, która po przebudowie umożliwi łatwą komunikację z autostradą A4 i drogą ekspresową S19. — Od tego roku ministerstwo nadzoruje naszego narodowego przewoźnika LOT. Dzięki temu mamy szansę, żeby rozwinąć się w dziedzinie cargo. Tylko od zarządu LOT-u zależy, czy regularne loty dreamlinerów będą mogły odbywać się z naszego lotniska, bo [RFA]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu