Cash Flow do kontroli

opublikowano: 25-10-2007, 00:00

Czy Cash Flow naruszył obowiązki informacyjne w sprawie Primy Charter? Sprawdzi to Komisja Nadzoru Finansowego.

Inwestorzy po tekście w „PB” przecenili akcje windykatora

Czy Cash Flow naruszył obowiązki informacyjne w sprawie Primy Charter? Sprawdzi to Komisja Nadzoru Finansowego.

Nasz wczorajszy tekst „Cash Flow kręci” wywołał natychmiastową reakcję Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

— Prosimy spółkę o wyjaś-nienia. Jeśli potwierdzą się informacje „PB”, to będzie można mówić o nieaktualizowaniu informacji poufnych, które spółka sama uznała za ważne. A to oznacza naruszenie obowiązków informacyjnych — mówi Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF.

Wczoraj ujawniliśmy, że Cash Flow (CF) w swoich raportach giełdowych nie powiadamiała o wszystkich istotnych faktach w działalności restrukturyzowanej przez niego spółce lotniczej Prima Charter (PCh). Z raportów windykatora wynika, że PCh to spółka z kapitałem 75,6 mln zł, objętym m.in. przez poważnego inwestora, TFI Opera, który w tym roku zarobi na czysto ponad 20 mln zł, a na przełomie 2007 r. i 2008 r. zadebiutuje na warszawskiej giełdzie. Tymczasem zarejestrowany kapitał PCh to 40 mln zł, TFI Opera nie jest jej udziałowcem, a debiut spółki na GPW jest nierealny, m.in. ze względu na to, że do końca września 2007 r. jej straty przekroczyły 14 mln zł.

Informacje „PB” zaniepokoiły inwestorów. Już na otwarciu walory CF kosztowały wczoraj 14,12 zł, czyli o 5,7 proc. mniej niż na zamknięciu we wtorek. W ciągu dnia kurs wahał się między 13,90 zł a 14,38 zł za akcję, by zamknąć się na poziomie 13,95 zł, co oznaczało spadek dzienny wysokości 6,9 proc. Obroty sięgnęły przy tym 2,5 mln zł i były wyższe niż średnie dla CF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Tokarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cash Flow do kontroli