CBOS: PO - 34 proc. PiS - 18 proc.

PAP
opublikowano: 20-11-2012, 11:30

W listopadzie na PO chciało głosować 34 proc. badanych, którzy zadeklarowali wolę uczestnictwa w wyborach; poparcie dla PiS wyniosło w tym miesiącu 18 proc. - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Próg wybory przekroczyły jeszcze SLD (9 proc.) i PSL (7 proc.).

W porównaniu z październikiem poparcie dla PO wzrosło o 6 punktów proc. i tym samym główna partia rządząca zanotowała najlepszy wynik od sierpnia.

Z kolei poparcie dla PiS spadło w ciągu ostatniego miesiąca o 6 punktów proc.

Wyniki pozostałych ugrupowań w porównaniu z październikiem niewiele się zmieniły. Notowania SLD poprawiły się o 1 punkt proc., a PSL - o 2 punkty proc.

Po raz trzeci z rzędu poniżej progu wyborczego znalazł się natomiast Ruch Palikota (4 proc. - bez zmian w porównaniu do sondażu z października). Do parlamentu nie weszliby także m.in. przedstawiciele Solidarnej Polski (3 proc. - bez zmian w stosunku do poprzedniego sondażu).

Jak wynika z sondażu CBOS, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w listopadzie udział w nich wzięłoby 59 proc. ankietowanych.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 8 – 17 listopada 2012 roku na liczącej 952 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / CBOS: PO - 34 proc. PiS - 18 proc.