CCC jednak przejmuje Gino Rossi

opublikowano: 15-02-2019, 20:00

Nie wszystkie warunki wezwania zostały spełnione, ale obuwniczy gigant zdecydował się kupić akcje konkurenta.

To już pewne. W wyniku ogłoszonego 7 grudnia 2018 r. wezwania CCC przejmie Gino Rossi. Stanie się tak mimo tego, że nie wszystkie warunki określone w wezwaniu zostały spełnione.

CCC
Zobacz więcej

CCC Wikipedia Commons

UOKiK nie sprzeciwił się transakcji. Akcje zdecydowali się sprzedać akcjonariusze dysponujący co najmniej 66 proc. walorów, choć nie wiadomo dokładnie jaka była skala odpowiedzi na wezwanie. CCC nie ukrywało, że jest zainteresowane wszystkimi akcjami i chce wycofać Gino Rossi z giełdy. Jeżeli na wezwanie odpowiedzieli posiadacze co najmniej 90 proc. akcji Gino Rossi, to CCC będzie mogło zrealizować swój plan w formie przymusowego wykupu.

Jan Pilch oraz Krzysztof Bajołek kontrolujący łącznie niemal 31 proc. akcji Gino Rossi zobowiązali się do ich sprzedaży już przy ogłoszeniu wezwania. 

Warunkiem, którego nie udało się Gino Rossi spełnić jest skłonienie wszystkich wierzycieli, którym jest winne co najmniej 100 tys. zł z tytułu zobowiązań handlowych, na umorzenie 50 proc. tych zobowiązań (z wyłączeniem rozliczeń dotyczących wynajmu lokali handlowych). Mimo niespełnienia tego warunku CCC podjęło decyzję o nabyciu akcji Gino Rossi w ramach wezwania.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy