Czytasz dzięki

CCC utworzyło rezerwę na zaległy podatek

opublikowano: 02-09-2019, 07:48

CCC utworzyło rezerwę w wysokości 21 mln zł w związku z zobowiązaniem z tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych, który ma zapłacić spółka zależna.

Chodzi o transakcję nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa przez CCC eu na podstawie umowy z  01.10.2014 r. zawartej z CCC Shoes&Bags sp. z o.o.

Naczelnik Dolnośląskiego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu, zakwestionował podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych (zmieniając w odniesieniu do części transakcji stawkę podatkową z 1 na 2 proc.), zwiększając tym samym kwotę zobowiązania podatkowego z tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych o kwotę 21,2 mln zł.

Zawiązanie rezerwy wpłynie na obniżenie wyniku netto CCC za pierwsze półrocze o 17,1 mln zł (4 mln zł to wartość podatku odroczonego).

"Wydana decyzja nie jest ostateczna. Jest ona obecnie szczegółowo analizowana, a zgodnie z wiedzą Emitenta, spółka CCC.eu sp. z o.o. zamierza skorzystać z prawa wniesienia odwołania od wydanej decyzji w związku z ugruntowanym orzecznictwem sądów administracyjnych w odniesieniu do stosowania podatku od czynności cywilnoprawnych w analogicznych stanach faktycznych" - podało CCC.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane