CD Projekt rośnie nie bez powodu

opublikowano: 17-07-2018, 14:24

We wtorek kurs CD Projektu ustanowiły nowy rekord na poziomie 200 zł, przy najwyższych na rynku obrotach, które wynoszą prawie 60 mln zł. Notowaniom producenta gier, które są w długoterminowym trendzie wzrostowym, mogła dodatkowo pomóc aktualizacja rekomendacji.

Jak Jak się dowiadujemy z dwóch niezależnych źródeł DM BOŚ dokonał aktualizacji rekomendacji podwyższając cenę docelową do 240 zł.  Oznaczałoby to jej istotne zwiększanie, gdyż wcześniej była ona ustalona na 138,2 zł.

Cyberpunk 2077
Zobacz więcej

Cyberpunk 2077 Cd Projekt

Wzrosty kursu akcji CD Projekt przybrały na sile, po czerwcowych targach E3, na których producent gier zaprezentował zwiastun oraz gameplay gry Cyberpunk 2077. 

W raporcie z 20 czerwca poświeconym targom E3 analityk DM BOŚ Tomasz Rodak oceniał, że pokaz zwiastuna Cyberpunka 2077 podczas targów E3 Expo był sukcesem.

„Gra została wskazana jako najlepsza gra targów przez wiele portali gamingowych, w  tym IGN i GAMESPOT. Potwierdziło to zainteresowanie gatunkiem, a prezentowana rozgrywka przekroczyła nasze oczekiwania pod względem  złożoności zbudowanego świata i  nowych mechanik gry” – czytamy w raporcie.

Analityk utwierdził się w przekonaniu, że Cyberpunk 2077 jest silnie inspirowany przez GTA 5 (ok. 100 mln kopii sprzedanych do tej pory) i jest adresowany do podobnej bardzo szerokiej widowni. 

„Zważywszy na jakość, która jest mocną stroną CDR, i biorąc pod uwagę, że docelowa widownia jest zbliżona jak w przypadku GTA, uważamy, że oczekiwania inwestorów odnośnie wolumenu sprzedaży będą rosły w miarę zbliżania się terminu wydania gry” – napisano.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu