CD Projekt wchodzi w e-sport

Warszawski producent gier robi pierwszy krok, by jego gra „Gwint” zaistniała w e-sporcie. Zorganizuje turniej, w którym do wygrania będzie 100 tys. USD.

Stało się to, czego wszyscy oczekiwali od momentu, kiedy CD Projekt ogłosił w ubiegłym roku, że planuje wydać sieciową grę „Gwint”. Warszawska firma zorganizuje pierwszy turniej między graczami  GWENT Challenger. Do wygrania w nim będzie 100 tys. USD. To pierwszy krok ku przekształceniu „Gwint” w grę e-sportową.

Partnerem CD Projekt w tym przedsięwzięciu będzie firma ESL, która jest największym organizatorem rozgrywek e-sportowych na świecie. Czterech najlepszych graczy wyłonionych w kwalifikacjach zmierzy się w finałach GWENT Challenger z czterema profesjonalnymi graczami e-sportowymi. 

- Liczne turnieje w GWINTA organizowane przez społeczność stanowią dla całego zespołu pracującego nad grą źródło inspiracji i motywacji. Coraz więcej graczy szuka wyzwania, a my dajemy im możliwość sprawdzenia swoich umiejętności wśród najlepszych – mówi Paweł Burza z CD Projekt. 

Najpopularniejsza sieciowa gra karciana „Heartstone” ma rozbudowany aspekt e-sportowy. Graczem mogę uczestniczyć w całej serii rozgrywek, które prowadzą do udziału w finałowych turnieju o mistrzostwo świata, w którym do wygrania jest 1 mln USD. 

Na początku lutego CD Projekt wypuścił dodatek do „Gwinta”, w którym dostępna jest nowa frakcja i nowe wzory kart.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / IT&Internet / CD Projekt wchodzi w e-sport