CD Projekt zapłaci niższe podatki

GSU
opublikowano: 24-01-2020, 20:57

Producent gier otrzymał interpretację indywidualną przepisów podatkowych, dzięki czemu na preferencyjnych warunkach będzie płacić CIT.

Chodzi o preferencyjne opodatkowanie dochodów wytwarzanych przez prawa własności intelektualnej - IP BOX.

„W wydanej interpretacji, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w pełni zgodził się z zaprezentowanym we wniosku spółki stanowiskiem, iż tworzone przez spółkę gry komputerowe, mogą na potrzeby stosowania preferencji IP BOX zostać uznane za kwalifikowane prawo własności intelektualnej jakim jest, zgodnie z przepisem ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, autorskie prawo do programu komputerowego”

W wyniku tej interpretacji, kwalifikowane dochody jakie CD Projekt osiąga z komercjalizacji autorskich praw do produkowanych gier będą mogły podlegać preferencyjnemu opodatkowaniu 5 proc. stawką podatku dochodowego.

Otrzymanie przez spółkę interpretacji, jako kluczowej z punktu widzenia możliwości skorzystania z IP BOX wpływać będzie bezpośrednio na wyniki finansowe grupy CD Projekt.

W komunikacie podano, że szczegółowy zakres oraz metodologia stosowania preferencji IP BOX pozostają przedmiotem innych wniosków złożonych przez do Krajowej Informacji Skarbowej, na których rozstrzygnięcie spółka oczekuje. 

„Ze względu na ich pochodny w stosunku do powyższej interpretacji charakter, ich rozstrzygnięcie nie powinno mieć wpływu na istotność przekazanej niniejszym raportem informacji” - napisano. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane