CD Projekt zaproponował pierwszą dywidendę

Kamil Zatoński
aktualizacja: 18-04-2017, 13:32

Zarząd CD Projekt zaproponował wypłatę 100,9 mln zł w formie dywidendy. Na jedną akcję przypadłoby 1,05 zł.

Proponowany dzień dywidendy to 30 maja, a jej wypłaty 13 czerwca 2017 r.

Zobacz więcej

CD Projekt sprzedał 33 mln sztuk Wiedźmina Fot: ARC

"W uzasadnieniu wniosku zarząd spółki podniósł, iż rok 2016 był kolejnym, po roku premierowym, udanym rokiem sprzedaży Wiedźmina 3 i pozostałych produktów Grupy. Sprzedaż ta przełożyła się na zwiększenie środków pieniężnych na kontach Grupy CD Projekt o 203,6 mln zł.  Uwzględniając obecne zasoby środków pieniężnych spółki i jej bezpieczeństwo finansowe zarząd zdecydował rekomendować Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu wypłatę części zgromadzonych środków na rzecz akcjonariuszy"  - podano w komunikacie.

Jak zaznaczono, zarząd odstąpił od wprowadzenia stałej polityki dywidendowej z uwagi na fakt, że dla "spółki działającej w tak konkurencyjnej branży i chcącej dynamicznie się rozwijać, najbardziej właściwą strategią jest każdorazowa ocena bieżącej sytuacji, planów biznesowych, wyzwań stojących przed Grupą i wynikających z nich potrzeb" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CD Projekt zaproponował pierwszą dywidendę