CD Projekt znów spada, Wiedźmin na Nintendo nie pomaga

opublikowano: 12-06-2019, 10:57

Notowania CD Projektu wyraźnie spadają drugą sesję z rzędu, mimo że analitycy uważają, że plan sprzedaży "Wiedźmina 3" na Nintendo pozytywnie przełoży się na przychody.

Ujawnienie w weekend daty premiery "Cyberpunka" dało impuls do zwyżki tylko na jednej sesji - w poniedziałek 10 czerwca kurs urósł o 4,1 proc. Wczoraj spadł o ponad 3 proc., dziś również spada o ponad 3 proc.

Materiały z gry
Zobacz więcej

Wiedźmin

Materiały z gry CD Projekt

Wczoraj CD Projekt ogłosił zamiar wydania gry "Wiedźmin 3" na konsolę Nintendo Switch w drugim półroczu. Zdaniem analityków, cytowanych przez agencję Bloomberg, to pozytywna wiadomość dla akcji, ponieważ można liczyć na dodatkowy strumień przychodów z przeboju sprzedażowego. 

Analitycy Citi podnieśli do 257 zł cenę docelową akcji i podtrzymali rekomendację "kupuj", ponieważ uważają, że decyzja wydłuży cykl życia gry. Eksperci Ipopemy podkreślają, że Nintendo sprzedało do tej pory 34,7 mln sztuk Switcha, co zwiększa potencjał do poszerzenia bazy użytkowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu