CDM Pekao chce szerzej oferować struktury

opublikowano: 29-07-2018, 22:00

Nie tylko private banking ma uczestniczyć w emisjach certyfikatów niemieckiego UniCreditu. Potem przyjdzie czas na doradztwo funduszowe

W czerwcu 2018 r. Centralny Dom Maklerski Pekao zaoferował swoim klientom nowy system internetowy. Przez kolejne 2-3 lata będzie go jednak rozbudowywać o nowe funkcje. Ze względu na przyzwyczajenia klientów nie zamierza jednak na razie zamykać starego systemu. Szybciej niż końca rozbudowy systemu można się spodziewać zmian w ofercie, mających sprawić, że szersza grupa klientów dostanie dostęp do tego, co dotychczas było udziałem najbogatszych.

POMYSŁ NA PRZYSZŁOŚĆ: Zastanawiamy się nad uwzględnieniem w usłudze doradztwa akcji lub obligacji skarbu państwa, ale na razie przygotowujemy usługę dotyczącą wyłącznie funduszy inwestycyjnych — podkreśla Piotr Teleon, prezes CDM Pekao.
Zobacz więcej

POMYSŁ NA PRZYSZŁOŚĆ: Zastanawiamy się nad uwzględnieniem w usłudze doradztwa akcji lub obligacji skarbu państwa, ale na razie przygotowujemy usługę dotyczącą wyłącznie funduszy inwestycyjnych — podkreśla Piotr Teleon, prezes CDM Pekao. Fot. Marek Wiśniewski

— Chcemy poszerzyć ofertę produktową o produkty strukturyzowane, które do tej pory oferowaliśmy tylko klientom private bankingu. Analizujemy możliwości zaoferowania tych produktów również klientom premium — mówi Piotr Teleon, prezes CDM Pekao.

W praktyce oznacza to udostępnienie ich klientom dysponującymaktywami o wartości 100-200 tys. zł. Certyfikaty strukturyzowane oferowane przez CDM Pekao to produkty zbliżone do notowanych na giełdzie certyfikatów ekspresowych i odwrotnie zamiennych, których emitentami są BNP Paribas Issuance, Raiffeisen Centrobank i UniCredit Bank AG. Nie są jednak notowane na giełdzie. Okres ich zapadalności to 3-4 lata. Obecnie struktury sprzedawane są przez CDM Pekao w ramach ofert prywatnych, a więc skierowanych do nie więcej niż 149 inwestorów. Biorąc pod uwagę, że opłacalność przedsięwzięcia z punktu widzenia instytucji finansowej wymaga emisji o wartości 10-20 mln zł, próg wejścia dla pojedynczego klienta to około 50 tys. zł. Szersza grupa docelowa oznacza również obniżenie progu wejścia dla pojedynczego klienta.

— Pracujemy nad ofertą publiczną — przyznaje Piotr Teleon. Twórcą struktur oferowanych przez CDM Pekao jest niemiecki UniCredit Bank AG. To część grupy włoskiego UniCredit, który był głównym akcjonariuszem Banku Pekao. Mimo zerwania związków kapitałowych, współpraca nie ustaje.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

— Na polskim rynku jest kilku dostawców tego typu produktów. Przyglądamy się innym potencjalnym partnerom, ale jak do tej pory ze współpracy z UniCredit jesteśmy zadowoleni — zaznacza Piotr Teleon.

Klientom mniej zamożnym niż dotychczas CDM Pekao chce też zaoferować doradztwo w zakresie funduszy inwestycyjnych. Obecnie jest to usługa płatna, związana z tworzeniem indywidualnych portfeli dla bardzo bogatych. Nowa usługa ma być zestandaryzowana tak, jak w kilku innych instytucjach. Będzie to oznaczało, że CDM Pekao stworzy kilka podstawowych portfeli funduszy dla klientów o różnej skłonności do ryzyka. Próg wejścia do doradztwa funduszowego ma wynosić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

— Zastanawiamy się nad uwzględnieniem w usłudze doradztwa akcji lub obligacji skarbu państwa, ale na razie przygotowujemy usługę dotyczącą wyłącznie funduszy inwestycyjnych — podkreśla Piotr Teleon.

W starcie doradztwa funduszowego istotną rolę mająodegrać punkty obsługi klienta (POK). CDM Pekao ma ich 43 i jest jednym z ostatnich domów maklerskich dysponujących własną siecią placówek.

— W pierwszym etapie obsługa doradztwa będzie dostępna wyłącznie w POK-ach. Chodzi o to, by klient naprawdę zrozumiał, jaką usługę mu przedstawiamy. W tym procesie kluczowa jest rola doświadczonego doradcy. POK-i są nam jednak potrzebne nie tylko w celach sprzedażowych, lecz również do obsługi posprzedażowej — tłumaczy Piotr Teleon.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu