CDM Pekao utrzymał rekomendację SPRZEDAJ dla KGHM

Internet Securities
29-03-2005, 15:34

Analitycy CDM Pekao SA utrzymali w najnowszym raporcie z 15 marca, ujawnionym we wtorek, rekomendację "sprzedaj" dla akcji KGHM Polska Miedź, wystawioną przy cenie 30,07 zł za walor, ze względu na szybko umacniającego się złotego wobec dolara oraz wzrost kosztów osobowych w spółce, które prowadzić ich zdaniem będą do redukcji marż.

Analitycy CDM Pekao SA utrzymali w najnowszym raporcie z 15 marca, ujawnionym we wtorek, rekomendację "sprzedaj" dla akcji KGHM Polska Miedź, wystawioną przy cenie 30,07 zł za walor, ze względu na szybko umacniającego się złotego wobec dolara oraz wzrost kosztów osobowych w spółce, które prowadzić ich zdaniem będą do redukcji marż.

Analitycy sądzą ponadto, że program cięcia kosztów w spółce, wprowadzony przez zarząd, nie będzie w stanie wesprzeć obecnych poziomów cenowych akcji KGHM Polska Miedź.

Analitycy sądzą, że program cięcia kosztów był spóźnioną inicjatywą zarządu KGHM Polska Miedź.

Całościowe oszczędności z tego tytułu szacują na poziomie operacyjnym na ok. 230-250 mln zł, przy wydatkach na poziomie 1,3 mld zł, planowanych w ciągu kolejnych 5 lat.

Analitycy szacują przy tym Net Present Value (NPV) dla tego programu na 2,7 zł za akcję spółki.

Analitycy sądzą ponadto, że obecnie akcje KGHM są handlowanie na GPW z pewnym dyskontem, które ich zdaniem jest uzasadnione. Jak sądzą, dyskonto to mogłoby dość szybko się zniwelować wraz z niewielkim spadkiem cen miedzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / CDM Pekao utrzymał rekomendację SPRZEDAJ dla KGHM