Cel to akwizycje

Mariusz Zielke
22-04-2005, 00:00

Tylko w 2005 r. Softbank ma zamiar wydać 205 mln zł. Główny cel to akwizycje opłacone z emisji akcji.

Informacje o inwestycjach Softbank podał w komentarzu do raportu rocznego. Na razie są to plany dość ogólne — 205 mln zł ma pójść głównie na akwizycje, tylko 8,4 mln zł z całej kwoty Softbank zamierza wydać na rozwój produktów. Spółka nie ujawnia dokładnych celów akwizycji.

„Przyczynią się one do poszerzenia oferty produktowej i usługowej dla rynku finansowo-bankowego oraz powinny mieć pozytywny wpływ na wskaźniki finansowe grupy Softbank” — informuje integrator.

Celem emisji nie jest prawdopodobnie Comp Rzeszów, choć Softbank może dokupić trochę akcji tej spółki, żeby przekroczyć 20 proc. w kapitale (ma ponad 17 proc.).

Wiadomo natomiast, że większość środków na inwestycje Softbank chce pozyskać z emi- sji akcji. Szacowane wpływy z niej to 190 mln zł. Wcześniej spółka podała, że wartość emisji akcji może wynieść nawet 250 mln zł. Softbank chce przeznaczyć dla inwestorów ponad 8 mln papierów, które będą stanowić 28 proc. podwyższonego kapitału.

Inwestorzy giełdowi źle przyjęli plan emisji akcji. Po komunikacie kurs Softbanku spadał. Analitycy tłumaczą, że to wynik braku szczegółów dotyczących planów inwestycyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cel to akwizycje