Celnicy chcą rozmawiać z pełnomocnikiem rządu

PAP
opublikowano: 28-01-2008, 17:52

Organizacje działające w służbie celnej chcą rozmawiać z pełnomocnikiem rządu "uprawnionym do podpisania porozumienia i  zobowiązań finansowych" - powiedziała w poniedziałek PAP Iwona Fołta z Komitetu Protestacyjnego Porozumienie Białostockie.

Organizacje otrzymały w poniedziałek zaproszenie na rozmowy z szefem służby celnej Jackiem Dominikiem. Spotkanie zaplanowano na wtorek o godz. 10.

"Negocjacje rozpoczną się wtedy, kiedy będzie pełnomocnik rządu, który będzie miał upoważnienie do podpisywania porozumienia, zobowiązań finansowych i będą gwarancje rządowe na realizację harmonogramu wdrożeń w określonym czasie" - powiedziała Fołta. Nie sprecyzowała dokładnie, na czym to pełnomocnictwo ma dokładnie polegać.

Według niej, jest to wspólne stanowisko Komitetu Protestacyjnego Porozumienie Białostockie oraz czterech związków: Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej, Zrzeszenia Związków Zawodowych Służby Celnej, NSZZ Solidarność Pracowników Skarbowych i Związku Zawodowego Szczególnego Nadzoru Podatkowego i Akcyzy. Organizacje te spotkały się w poniedziałek w Warszawie.

"Zostawiamy rządowi swobodę decyzji, komu da pełnomocnictwo do negocjacji. My to zaakceptujemy. Warunek jest jeden - ma to być pełnomocnictwo pisemne" - powiedziała Fołta.

W poniedziałek premier Donald Tusk, który spotkał się z celnikami w Białej Podlaskiej, zadeklarował, że chce być gwarantem podjętych ustaleń, które "zostaną wypełnione w trybie szybkim, a te, w przypadku których jest to możliwe - w trybie natychmiastowym".

Iwona Fołta powiedziała: "nie chcemy tego komentować, my oczekujemy na decyzję rządu dotyczącą pełnomocnika. Jesteśmy gotowi do podjęcia negocjacji w każdej chwili przy gwarancjach rządowych".

Dodała, że mogą to być rozmowy z Jackiem Dominikiem, o ile otrzyma on takie pełnomocnictwo. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane