Cena docelowa Asseco i Comarchu w górę

GSU
opublikowano: 17-12-2019, 10:59

Haitong Bank w podwyższył cenę docelową Asseco Poland do 59,9 zł z 50,9 zł poprzednio utrzymując rekomendację „neutralnie”. Analitycy podwyższyli też cenę docelowa akcji Comarchu do 226,9 zł z 215 zł, utrzymując zalecenie „kupuj”.

Wyższa wycena Asseco wynika z wyższych szacunków zysku netto spółki na lata 2019-2020 odpowiednio o 13 i 4 proc. w efekcie szybszego od oczekiwań wzrostu wyników Formuli Systems i Asseco International. 

Biorąc pod uwagę wysokie przepływy z działalności operacyjnej, które na koniec września 2019 r. były na poziomie 791 mln zł, przepływy z działalności inwestycyjnej na poziomie -421 mln zł na koniec września 2019 r. , analitycy oczekują, że Asseco wypłaci dywidendę w wysokości 3 zł na akcję, co daje stopę dywidendy na poziomie 5 proc. 

Haitong Bank przewiduje, że zyskowność Asseco Poland wciąż będzie pod presją. Od początku roku marża operacyjna spółki-matki spadła do 14,9 proc. z 21,4 proc. w 2018 r. W samym trzecim kwartale 2019 r. marża operacyjna zmalała do 14,7 proc. wobec 22,6 proc. w analogicznym okresie w 2018 r. Według spółki był to skutek kosztów początkowych na kontraktach przejętych od innych firm, z których spółka nie generuje jeszcze przychodów. W czwartym kwartale 2019 r. zyski z nowych kontraktów powinny ulec lekkiej poprawie a w 2020 r. analitycy przewidują, że zyski będą widoczne w wynikach.

W ocenie analityków Haitong Bank poprawiające się przychody Comarchu w połączeniu ze wzrostem udziału wysokomarżowego, własnego oprogramowania będą wspierać zyskowność. Jako główne ryzyko dla działalności inwestycyjnej spółki, poza sytuacją ekonomiczną na świecie,  wskazują stale rosnące wynagrodzenia. Biorąc pod uwagę wzrost wyników i przepływy pieniężne, oczekują, że Comarch wypłaci dywidendę w wysokości 1,5 zł na akcję, ze stopą dywidendy na poziomie 0,8 proc.

Zdaniem Haitong Banku Comarchowi pomaga rosnąć szeroka oferta produktowa i sektorowa oraz dywersyfikacja geograficzna połączona z globalnym rozwojem. Z kolei do silnej pozycji spółki na rynku ERP w Polsce

i segmencie telekomunikacyjnym, systemów lojalnościowych w Trade&Services i segmentach przemysłowych, spółkę wzmocnią referencje w ramach kontraktu 5G w Korei Południowej.

Artykuł jest skrótem raportu Haitong Banku wydanego 16 grudnia o godz. 8.00.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy